گران قیمت ترین خودرو ‎تولیدشده تاریخ - بوگاتی - مجله اینترنتی واگن هفت
بوگاتی گران قیمت ترین خودرو

گران قیمت ترین خودرو ‎تولیدشده تاریخ – بوگاتی

کمپانی بوگاتی اخیرا در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۹ شرکت کرده است و از گران قیمت ترین خودرو خود یعنی مدل “لاوُیچر نویر” رونمایی کرده.

با وجود ترکیب خشن این خودرو که به واسطه‌ی نمای جلوی تهاجمی، سر اگزوز شش تایی و نشان بزرگ و درخشان بوگاتی در قسمت پشت آن متمایز گردیده، لاویچر نویر گران قیمت ترین خودرو جدیدی محسوب می‌شود که تاکنون به فروش رسیده است.

گران قیمت ترین خودرو

قیمت اولیه این خودرو ۱۲.۵ میلیون دلار اعلام شد و این در حالیست که با بهای ۱۸.۵ میلیون دلار به فروش رسیده است. با یک چنین قیمت سرسام آوری، لاویچر نویر در برابر سایر خودروهای گران قیمت کاملا متمایز است.

در ادامه نگاهی به ده خودرو گران قیمت سال ۲۰۱۹ می‌اندازیم.

۱۰- فراری سرجیو پنین‎فارینا – قیمت ۳میلیون دلار

گران قیمت ترین خودرو

احتمالا یکی از زیباترین خودروهای حاضر در این لیست، فراری سرجیو پنین‎فارینا باشد که از ارزشی معادل ۳ میلیون دلار برخوردار گردیده است.

شرکت ایتالیایی فراری تنها ۶ عدد از این خودرو را بر مبنای مدل ۴۵۸ خود در سال ۲۰۱۵ طراحی و تولید نمود.

گران قیمت ترین خودرو

این خودرو از یک پیشرانه V8 به قدرت ۵۶۲ اسب بخار و گشتاور ۵۴۰ نیوتن متر نیرو می‎گیرد. شتاب ۰ تا ۹۶ آن معادل ۳ ثانیه بوده و حداکثر سرعتش نیز حدود ۳۱۸ کیلومتربرساعت اعلام شده است.

۹- آستون‌مارتین والکایری – قیمت ۳.۲ میلیون دلار

گران قیمت ترین خودرو

این خودروی هیبریدی هنوز پا به میدان خرید و فروش گذاشته اما قبلا یکی از آنها با بهای ۳.۲ میلیون دلار به فروش رسیده است. تا زمان نگارش این مقاله، آستون مارتین قیمت رسمی والکایری را اعلام نکرده اما احتمالات از بهای ۲.۶ تا ۳.۹ میلیون دلاری این خودرو خبر می‌دهند.

به هر حال رقم ۳.۲میلیون دلار را می‎توان برای آن در نظر گرفت. این خودرو یک محصول هیجان انگیز به شمار می‎رود پیشرانه V12 آن ساخت کمپانی کاث‎وُرس بوده و شش و نیم لیتر حجم دارد.

گران قیمت ترین خودرو

توان خروجی پیشرانه مذکور برابر رقم شگفت انگیز ۱۱۶۰ اسب بخار بوده و گشتاور آن نیز معادل ۹۰۰ نیوتن متر است.  با وجود چنین پیشرانی، حداکثر سرعت آن به راحتی از ۳۲۱ کیلومتر بر ساعت فراتر خواهد رفت.

شرکت سازنده تنها ۱۵۰ عدد از این خودرو تولید خواهد کرد و یک مدل  AMR نیز بعدا از راه خواهد رسید.

گران قیمت ترین خودرو

۸- بوگاتی شیرون اسپرت – قیمت ۳.۳ میلیون دلار

گران قیمت ترین خودرو

با بهای ۳.۳ میلیون دلار (یا دقیق‎تر بگوییم ۳.۲۶ میلیون دلار ) بوگاتی شیرون اسپرت یک پله عقب‌تر از دیگر محصول خانواده بوگاتی قرار می‎گیرد.

گران قیمت ترین خودرو

این خودرو در قیاس با نسخه استاندارد شیرون، از نظر فنی تفاوتی نداشته و از همان پیشرانه W-16 به قدرت ۱۴۷۹ اسب بخار نیرو می‎گیرد. تنها تفاوتش با نسخه استاندارد شیرون، در ۱۸ کیلوگرم وزن کمتر آن خلاصه می‌شود که ناشی از به کارگیری قطعات فیبر کربنی بیشتر در این خودروست.

۷- بوگاتی ویرون ویوِر ِ (VIVERE) – قیمت ۳.۴ میلیون دلار

گران قیمت ترین خودرو

این خودرو را نمی‎توان به طور کامل ساخت بوگاتی دانست؛ چرا که توسط تیونر معروف یعنی شرکت منصوری مورد بازنگری قرار گرفته و معادل ۳.۴ میلیون دلار ارزش‌گذاری شده است.

منصوری تنها دو عدد از این خودرو تولید کرده و و طراحی بیرونی آن را با تزیینات مهیج فیبر کربن چشم نواز نموده است. داخل کابین نیز با چرم و فیبر کربن سیاه و سفید زینت داده شده است.

گران قیمت ترین خودرو

پیشرانه ۱۲۰۰ اسب بخاری در دل آن حضور داشته و حداکثر سرعت این خودرو را به ۴۰۸ کیلومتر بر ساعت می‎رساند.

۶- لایکن هایپر اسپرت – قیمت ۳.۴ میلیون دلار

گران قیمت ترین خودرو

کمپانی اماراتی W موتورز در سال ۲۰۱۳ با ارائه مدل لایکن هایپر اسپرت، شوک جدیدی به دنیای اتومبیل وارد آورد.

کاسه چراغ‎های LED تیتانیوم ساخته شده از الماس‎های ۱۵ قیراطی و نمایشگر هولوگرافیک در کنسول میانی داخل کابین، این خودرو را به سومین اتومبیل گران‎قیمت دنیا در زمان عرضه بدل نمود.

گران قیمت ترین خودرو

پیشرانه ۳.۷ لیتری توئین توربوشارژ شش سیلندر، توان خروجی معادل ۷۸۰ اسب بخار و ۹۶۰ نیوتن متر را برای لایکن هایپر اسپرت فراهم می‎نماید.

۵- لامبورگینی وننو – قیمت ۴.۵ میلیون دلار

گران قیمت ترین خودرو

لامبورگینی تنها ۱۴ دستگاه از مدل وننو را برپایه اونتادور در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ تولید نمود. بسته به مشخصات و ویژگی‎های هر کدام از این ۱۴ دستگاه، قیمت متوسط ۴.۷ میلیون دلار برای وننو در نظر گرفته شده است.

گران قیمت ترین خودرو

پیشرانه قدرتمند V12 با توان ۷۴۰ اسب بخار و گشتاور ۶۰۹ نیوتن‌متر در این خودرو انجام وظیفه می‎نماید که شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر بر ساعتی معادل ۲.۹ ثانیه را برای آن به ارمغان آورده است. تا به امروز وننو گرانترین محصول لامبورگینی محسوب می‌شود.

گران قیمت ترین خودرو

۴- کوئنیگزگ CCX Trevita – قیمت ۴.۸ میلیون دلار

گران قیمت ترین خودرو

با وجود آن که کوئنیگزگ امسال مقرون به صرفه‎ترین محصول خود به نام جسکو به بازار معرفی نمود، اما CCX Trevita با پوششی الماس نشان از بهای ۴.۸ میلیون دلار برخوردار شده است.

گران قیمت ترین خودرو

این خودرو از یک پیشرانه V8 به حجم ۴.۸ لیتر نیرو می‏‎گیرد. توان خروجی آن معادل ۱۰۰۴ اسب بخار بوده و گشتاور حاصل نیز به رقم ۱۰۸۰نیوتون متر می‎رسد.

لارم به ذکر است کمپانی سازنده تنها سه عدد از این خودرو را تولید نموده است.

۳- مرسدس میباخ اِکسلِرو – قیمت ۸ میلیون دلار

گران قیمت ترین خودرو

از این خودرو تنها یک عدد آن هم به سفارش فولدا، زیرمجموعه آلمانی شرکت گودیر، برای تست تایرهای جدیدش در سال ۲۰۰۴ ساخته شد.

گران قیمت ترین خودرو

اکسلرو بر مبنای میباخ ساخته شده و یک پیشرانه V12 به قدرت ۶۹۰ اسب بخار و گشتاور ۱۰۲۰ نیوتن‎متر در زیر کاپوت آن انجام وظیفه می‎نماید. حداکثر سرعت آن نیز از ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت فراتر می‎رود. با احتساب تورم، اکسلرو  امروزه ارزشی فراتر از ۱۰ میلیون دلار خواهد داشت.

۲- رولز رویس سوئپتیل – قیمت ۱۲.۸ میلیون دلار

گران قیمت ترین خودرو

ادعا می‌شد که سوئپتیل گرانقیمت‎ترین خودروی تازه تولید در سال ۲۰۱۷ باشد اما مشکل اینجاست که رقم ۱۲.۸ میلیون دلار هیچگاه به طور رسمی توسط رولزرویس تایید نشد!

طراحی و تولید این خودرو در حدود چهار سال به طول انجامیده و با توجه به قیمت تخمینی ۱۲.۸ میلیون دلار، حدود ۵ میلیون با رتبه اول گرانترین خودروی حال حاضر فاصله دارد.

گران قیمت ترین خودرو

پیشرانه ۶.۷ لیتری V12 فانتوم به قدرت ۴۵۳ اسب بخار و ۷۲۰ نیوتن متر گشتاور برای جابجایی سوئپتیل کافی به نظر می‌رسد.

۱- بوگاتی “لا ویچر نویر” – قیمت ۱۸.۷ میلیون دلار

بوگاتی گران قیمت ترین خودرو

در صدر جدول گرانترین ها، بوگاتی لا ویچر نویر نشسته که از بهای اولیه ۱۲.۵ میلیون دلار برخوردار بوده اما به طور رسمی و پس از احتساب عوارض مالیاتی، معادل ۱۸.۷ میلیون دلار برای صاحبش هزینه در برداشته است.

این خودروی مهیج از همان پیشرانه W-16 هشت لیتری شیرون به قدرت ۱۴۷۹ اسب بخار و گشتاور ۱۶۰۰ نیوتن متر نیرو می‌گیرد.

بوگاتی گران قیمت ترین خودرو

منبع

۱ دیدگاه. نوشتن نظر جدید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

دسته ها: خودرو, مقالات خودرو
برچسب ها: , , , ,
مطالب مرتبط
ماشین باگی
ماشین باگی – چهارچرخ جذاب برای ماجراجویی در طبیعت
ایمن ترین شاسی بلند‌
ایمن ترین شاسی بلند‌ لوکس ۲۰۱۹
فهرست
SQL requests:133. Generation time:6٫601 sec. Memory consumption:55.48 mb