کرونا عرضه اپل برای آیفون 12 را به تاخیر می اندازد؟ - مجله اینترنتی واگن هفت
کرونا آیفون 12

کرونا عرضه اپل برای آیفون 12 را به تاخیر می اندازد؟

پایگاه خبری رویترز در گزارش جدید خود به برنامه اپل برای عرضه آیفون 12 پرداخته است و از احتمال وقفه در عرضه مهم ترین محصول این شرکت در سال 2020 به دلیل اعمال محدودیت در سفرها در پی شیوع ویروس کرونا خبر داده است.

رویترز با استناد به کارمندان سابق اپل و متخصصان زنجیره تأمین می‌گوید مهندسان اپل معمولاً در ماه های آغازین هر سال به چین سفر کرده تا در مورد تولید آیفون با شرکای خود مثل فاکسکان (Foxconn) مذاکره کنند. این سفرها به دلیل محدودیت های اعمال شده در سفرهای بین المللی در پی شیوع ویروس کرونا، ممکن است با تأخیر انجام شوند.

البته این گزارش بیشتر بر پایه احتمالات بوده و جزئیات قابل استنادی در مورد وضعیت فعلی اپل نمی دهد. البته با استناد به چند منبع از عدم بازگشت تعداد زیادی از مدیران ارشد فاکسکان پس از سال نوی جدید چینی خبر می دهد. اینکه این دسته از مدیران باید با کارمندان اپل ملاقات کنند یا نه، در هاله ای از ابهام قرار دارد.

ویروس کرونا (کووید-19) در زمان حساسی گریبانگیر اپل شده است. این شرکت معمولاً اواخر ماه ژانویه و اوایل فوریه آزمایشات نهایی نمونه های اولیه آیفون را انجام می دهد. سپس فاکسکان تعداد محدودی از آنها را مونتاژ کرده و عملیات عیب یابی توسط مهندسان این شرکت و اپل آغاز می شود.

وقفه در پروسه آزمایش آیفون 12 در زمانبندی اپل برای خرید چیپ های اختصاصی و دیگر قطعات لازم برای مونتاژ انبوه این محصول اختلال ایجاد خواهد کرد.

مهندسان اپل و فاکسکان در حالت معمول خطوط مونتاژ را در ماه های مارس و آوریل راه اندازی کرده و در ادامه آیفون ها را آزمایش می کنند. اصلاحات نهایی نیز پیش از آغاز تولید انبوه در ماه ژوئن، در ماه های آوریل تا مه انجام می گیرد. یک منبع آشنا این پروسه را «بسیار پیچیده» توصیف کرده است.

مدیر یکی از شرکت های تأمین کننده قطعات نیمه رسانا با اشاره به اینکه هیچ کاری به شکل رو در رو انجام نمی شود، می گوید این وضعیت در بهترین حالت حداقل تا یک ماه دیگر ادامه خواهد داشت. این یعنی اپل دو ماه ارزشمند را از دست خواهد داد که در حوزه لوازم الکترونیکی خسارتی جبران ناپذیر است.

منبع Apple Insider

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

دسته ها: فناوری
برچسب ها: , ,
مطالب مرتبط
خرید بیت کوین
چگونه بیت کوین بخریم؟ آموزش خرید بیت کوین
تعرفه پیامک
افزایش ۱ تومانی تعرفه پیامک موبایل پس از ابلاغ بودجه 99
فهرست