چینی‌ها از تماشای قسمت آخر بازی تاج و تخت جا ماندند - مجله اینترنتی واگن هفت
بازی تاج و تخت

چینی‌ها از تماشای قسمت آخر بازی تاج و تخت جا ماندند

صدها میلیون طرفدار سریال بازی تاج و تخت که فصل آخر محبوب ترین سریال چند سال اخیر را با اشتیاق بی‌نظیری مشاهده می‌کردند و سرگرم حاشیه‌های این سریال و بحث و جدل درباره آن بودند، به دلیل جتگ تجاری که بین چین و آمریکا اتفاق افتاده است، از دیدن آن محروم شدند.

میلیون‌ها کاربر چینی پلتفرم استریم Tencent Video منتظر تماشای قسمت آخر سریال بازی تاج و تخت بودند اما در عوض با پیام اشکال در مخابره محتوا مواجه شدند. در ابتدا تصور شد که اشکال فنی وجود داشته اما یکی از سخنگویان HBO طی مصاحبه با نشریه WSJ تاکید کرد که هیچ مشکلی فنی در کار نبوده، دولت پکن به واسطه جنگ تجاری با آمریکا مانع پخش قسمت آخر توسط Tencent، غول فناوری این کشور شده است.

قسمت آخر بازی تاج و تخت

محروم شدن میلیون ها بیننده مشتاق چینی از تماشای اپیزود پایانی بازی تاج و تخت یکی دیگر از اثرات جانبی شعله‌ور شدن جنگ تجاری روی شهروندان عادی است. بازی تاج و تخت از محبوبترین سریال‌ها در این کشور آسیایی است و در طول پخش فصل پایانی تنها در Tencent Video بیش از ۵۵۰ میلیون بار مشاهده شده. محروم شدن این تعداد بیننده از تماشای اپیزودی که همه رکوردهای HBO را جابجا کرده به دلایل سیاسی نه از نظر حقوق شهروندی و نه از جنبه تجاری منطقی به نظر نمی رسد و نشانگر اعمال نفوذ گسترده دولت پکن بر کمپانی های فناوری داخلی است.

هرچند Tencent Video یکی از پلتفرم های رسمی تماشای سریال است و طبیعتا بسیاری از ساکنان این کشور مثل ایرانی‌ها سریال را به صورت غیرقانونی دانلود می‌کنند. همین مساله باعث شده چین در کنار هند، آمریکا و ایران جزو کشورهای با بیشترین دانلود غیرقانونی این سریال باشند. فصل هفتم این سریال هم در کل بیش از یک میلیارد بار در سراسر جهان از طرق غیرقانونی مشاهده شده بود.

منازعات تجاری بین چین و آمریکا به تحریم هواوی از سوی گوگل، کوالکام و چند شرکت دیگر منجر شده است و ظاهرا در آینده نزدیک فروکش نخواهد کرد.

 


بیشتر بخوانید: وقتی یک سریال اقتصاد یک کشور را نجات می‌دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

دسته ها: وبلاگ
برچسب ها: , ,
مطالب مرتبط
اقتصاد ژاپن
مردی که ژاپن را ژاپن کرد
ملکه شمال
نظر ملکه شمال در رابطه با پایان سریال بازی تاج و تخت !
فهرست