هوشمندسازی -مدارس - هوشمندسازی مدارس تا سال ۱۴۰۰ - مجله اینترنتی واگن هفت
هوشمندسازی

هوشمندسازی مدارس تا سال ۱۴۰۰

هوشمندسازی مدارس

بر اساس قانون برنامه ششم توسعه، طی همکاری وزارت ارتباطات با آموزش و پرورش، مدارس کل کشور تا پایان سال ۱۴۰۰ هوشمند می‌شوند.

موضوع هوشمندسازی مدارس در کل کشور طی ماده ۶۹ قانون برنامه ششم توسعه، به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ابلاغ شده و در این زمینه، مرکز ملی فضای مجازی کشور نیز موظف به تدوین مصوبه برای تصویب در شورای عالی فضای مجازی است.

در این برنامه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلف شده است که با رعایت مصوبات شورای عالی فضای مجازی و با همکاری وزارت آموزش و پرورش نسبت به هوشمند‌سازی مدارس اقدام کند.

در این صورت باید امکان دسترسی الکترونیکی به کتب درسی، کمک آموزشی، رفع اشکال، آزمون و مشاوره تحصیلی، بازی‌های رایانه‌ای آموزشی، استعدادسنجی و آموزش مهارت‌های حرفه‌ای برای دانش آموزان فراهم شود.

همچنین ماده ۶۹ قانون برنامه ششم توسعه، ارائه‌ی مهارت‌های فنی و اجتماعی به‌صورت رایگان را برای تمامی دانش‌آموزان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و روستاها و حاشیه شهرهای بزرگ تکلیف کرده است.

موضوع این ماده از برنامه ششم، در اولویت‌های تصویب شورای عالی فضای مجازی قرار گرفته و قرار است به‌زودی در زمینه بازی‌های رایانه‌ای آموزشی نیز آیین‌نامه‌ای مصوب شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

دسته ها: اخبار, اخبار فناوری ایران
برچسب ها: ,
مطالب مرتبط
اسپیکرهای هوشمند
اسپیکرهای هوشمند مجهز به نمایشگر؛ اسلحه جدید گوگل در نبرد با آمازون
باغ علم کودکان
ال‌ جی پروژه باغ علم کودکان را در ایران افتتاح کرد
فهرست