همراه اول بومی‌سازی تولید سیم‌کارت را آغاز کرد - مجله اینترنتی واگن هفت
همراه اول

همراه اول بومی‌سازی تولید سیم‌کارت را آغاز کرد

همراه اول از مرحله جدیدی از بومی سازی تولید سیم کارت ها با همکاری صنایع قطعات الکترونیکی (صقا) و صاایران خبر داده است.

بر اساس گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، اپراتور اول تلفن همراه کشور در راستای حفظ رضایتمندی و امنیت مشترکان، بومی سازی صنعت تولید سیم کارت را اولویت خود قرار داده است. این اقدام جهت بومی سازی بخش دیگری از تولید سیم کارت، دهم اردیبهشت با حضور مسئولان استانداری شیراز، تعدادی از مدیران این اپراتور و مسئولان صقا (صنایع قطعات الکترونیکی) و صایران (صنایع الکترونیک ایران) کلید خورد.

به گفته همراه اول، بومی سازی سیم کارت به عنوان مؤلفه کلیدی در حفظ حریم خصوصی مشترکان تلفن همراه در راستای رسالت همراه اول در حفظ اطلاعات مشترکین، انجام شده است.

بومی سازی تولید سیم کارت طی سال‌های گذشته در دستور کار همراه اول بوده. در این راستا شرکت صنایع  قطعات الکترونیک ایران پس از اجرای فرآیند بومی امن تولید، بارگذاری داده های مرتبط با مشترکان روی سیم کارت و حفظ آنها در ماژول امنیتی سخت افزاری بومی(HSM)، به سمت اجرا و پیاده سازی گام دوم رفته است.

در گام دوم، بومی سازی صنعت سیم کارت توسط متخصصان داخلی و با بارگذاری سیستم عامل بصورت بومی انجام شده است. این اقدام همراه اول، علاوه بر تولید مستقیم و غیر مستقیم ده ها شغل و جلوگیری از خروج ارز از کشور، ظرفیت تولید داخلی را نیز افزایش خواهد داد.

بارگذاری سیستم‌عامل سیمکارت در کشور یکی از اصلی ترین اقدامات در زنجیره تولید سیم کارت به حساب می آید که افزایش ظرفیت بهره برداری برای سایر تامین کنندگان سیم کارت را نیز به دنبال خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

دسته ها: فناوری, اخبار فناوری ایران
برچسب ها: , ,
مطالب مرتبط
هارد دیسک
انواع هارد دیسک چگونه‌اند و چه ویژگی‌هایی دارند
پردازنده گوشی
مروری بر پردازنده گوشی های موجود در بازار
فهرست