مقصر کاهش تمایل مردم به خودروهای خودران دست خالی فناوری است - مجله اینترنتی واگن هفت
خودروهای خودران

مقصر کاهش تمایل مردم به خودروهای خودران دست خالی فناوری است

جاش هالیبرتون، مدیر بخش عملیات اروپا در جی‌دی پاور، درباره‌ی آینده خودروهای خودران می‌گوید:

مشکلات خودروسازان با فناوری‌های داخل خودرو می‌تواند باعث بی‌اعتمادی رانندگان به سیستم‌های پیشرفته رانندگی خودران شود که از قرار معلوم به‌زودی وارد جاده‌ها خواهند شد. وقتی به امتیازهای فناوری‌های نسبتا جدید ایمنی نگاه می‌کنیم، مشخص است تولیدکنندگان هنوز هم تلاش می‌کنند این سیستم‌ها را بهبود ببخشند؛ به‌‌ویژه برندهای معتبر که از این فناوری‌ها به‌عنوان مزیت‌های اصلی در فروش محصولات خود بهره می‌برند. اگر خودروسازان می‌خواهند مشتریان در آینده به خودرو خودران و فناوری‌های وابسته به آن اعتماد کنند، باید اعتماد مشتریان را به فناوری‌های جدید جلب کنند و قابلیت اطمینان خودروهای خودران را افزایش دهند. به‌عنوان مثال، اگر خودروسازان هنوز با سیستم‌های ناوبری مشکل داشته باشند و نتوانند مشکلات آن‌ها را حل کنند، چه کسی حاضر خواهد شد خودروهای خودران بخرد؟ چنین مشکلاتی به‌احتمال زیاد مشتریان را از سیستم‌های هوشمند و خودکار دلزده می‌کند.

خودروهای خودران

طبق گفته سازمان جی‌دی پاور (J.D. Power)، رقابت برای اضافه‌کردن فناوری‌های جدید به داخل کابین خودرو باعث ایجاد مشکلاتی در قابلیت اطمینان خودروها می‌شود. جدیدترین بررسی جی‌دی پاور با عنوان «مطالعه‌ی قابلیت اطمینان خودرو در انگلستان در سال ۲۰۱۹» نشان می‌دهد مشکلات سیستم‌های صوتی، ارتباطات، سرگرمی و ناوبری (ACEN) نیمی از ۱۰ مشکل اصلی مربوط به مالکان خودروها را تشکیل می‌دهند. جی‌دی پاور ادعا می‌کند این مسئله به ناامیدی تولیدکنندگان برای معرفی فناوری‌های جدید و درنتیجه، افزایش مشکلات احتمالی ارتباط دارد.

افزون‌براین، جی‌دی پاور فهرست بهترین خودروسازان در این نظرسنجی را منتشر کرد؛ فهرستی که نتایج شگفت‌انگیز یا حتی ناامیدکننده‌ای برای برندهای سازنده‌ی خودروهای لوکس ثبت کرده است. از ۱۰ برند برتر که کمترین مشکل را در ۱۰۰ خودرو داشتند، تنها نام یک خودروساز لوکس به‌چشم می‌خورد.

د شد خودروهای خودران بخرد؟ چنین مشکلاتی به‌احتمال زیاد مشتریان را از سیستم‌های هوشمند و خودکار دلزده می‌کند.

پژو با ثبت ۷۷ امتیاز در رده اول فهرست قرار گرفت. پس از پژو، اشکودا، از برندهای فولکس‌واگن و هیوندای به‌ترتیب با ۸۸ و ۹۰ امتیاز در جایگاه دوم و سوم ایستادند. شایان ذکر است ولوو، تنها خودروساز لوکسی بود که با ۱۰۶ امتیاز در میان ۱۰ خودروساز برتر اروپا قرار داشت.

منبع

بیشتر بخوانید : خودرو خودران

3 دیدگاه. نوشتن نظر جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

دسته ها: فناوری, اخبار خودرو
برچسب ها: ,
مطالب مرتبط
گوشی هوشمند
۱۰ گوشی هوشمند پیشرو بازار در بهار ۲۰۱۹
گوگل اکسپرس
گوگل اکسپرس رقیبی تازه برای آمازون و اینستاگرام !
فهرست