مشارکت ۱۶ میلیون حیوان در جنگ جهانی اول ! + تصاویر - مجله اینترنتی واگن هفت
جنگ جهانی اول

مشارکت ۱۶ میلیون حیوان در جنگ جهانی اول ! + تصاویر

شاید این آمار جالب و یا دردآور باشد. در جنگ جهانی اول بیش از 16 میلیون حیوان نیز در کنار سربازانی که می جنگیدند حضور داشته اند.

این حیوانات شامل گونه‌های مختلف، کبوترهای جاسوسی، سگ های پیام رسان، اسب ها و الاغ ها و حتی فیل، گربه، خرگوش و خرس بوده اند. طی چهار سال و نیم جنگ جهانی اول تخمین زده می شود که بیش از 8 میلیون اسب، قاطر و الاغ و 100 هزار کبوتر جان باخته اند.

همچنین حیواناتی از قبیل کانگورو، روباه و بز نیز در جنگ جهانی اول دیده شده است. اعتقاد برخی از سربازان بر این بوده که این حیوانات برای آنان خوش یمن بوده و آنان را همراه خود داشته اند.

در جنگ جهانی اول به کبوترها دوربین برای جاسوسی نصب می‌شد. سگ‌ها پیام‌ها و نامه‌ها را انتقال می‌دادند و فیل‌ها نیز برای کشیدن توپ‌ها بکار گرفته می شدند. اسب، الاغ، قاطر و شترها نیز در خط مقدم جنگ‌ها حضور داشتند.

جنگ جهانی اولجنگ جهانی اولجنگ جهانی اولجنگ جهانی اولجنگ جهانی اولجنگ جهانی اولجنگ جهانی اولجنگ جهانی اولجنگ جهانی اولجنگ جهانی اولجنگ جهانی اولجنگ جهانی اولجنگ جهانی اولجنگ جهانی اولجنگ جهانی اولجنگ جهانی اولجنگ جهانی اولجنگ جهانی اولجنگ جهانی اول

تصاویر از خبرگزاری فرارو گرفته شده‌اند.

3 دیدگاه. نوشتن نظر جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

دسته ها: وبلاگ
برچسب ها: , , ,
مطالب مرتبط
گوشی آیفون
در نیمه‌شب گوشی آیفون شما با چه کسی حرف می‌زند؟
انرژی هسته ای
پیامدهای زیان‌بار استفاده از انرژی هسته ای در شوروی
فهرست