قیمت‌ خوراکی ترکیه چقدر با ایران متفاوت است - مجله اینترنتی واگن هفت
قیمت‌ خوراکی ترکیه

قیمت‌ خوراکی ترکیه چقدر با ایران متفاوت است

اگر یک سر به بازار ترکیه بزنیم قیمت محصولات خوراکی در کشور همسایه‌مان بررسی کنیم به نتایج جالبی میرسیم. کشوری که بیشترین شباهت در منطقه را به ما دارد و اتفاقا خودش هم یک سالی است که درگیر بحران ارزی شده است. بهترین راه برای پیدا کردن قیمت‌ خوراکی ترکیه یافتن یک سوپرمارکت آنلاین پرطرفدار در این کشور است تا قیمت انواع محصولات خوراکی را در آن ببینیم. برای این کار سراغ فروشگاه آنلاین گیتی‌گیدیور رفتیم که در ترکیه کلی شناخته شده است و بازار خوبی هم دارد.

اول از همه سراغ لبنیات رفتیم. اینطور که پیداست در ترکیه شیر قیمت خیلی پایینی نسبت به بقیه محصولات لبنی دارد. طوری که هر بطری یک لیتری آن با قیمت ۵.۵ لیر فروخته می‌شود و اگر هر لیر را ۲۵۰۰ تومان در نظر بگیریم، به پول ما می‌شود ۱۴ هزار تومان. پنیر در قالب‌های یک کیلویی ۲۱ لیر قیمت دارد و ۵۲ هزار تومان فروخته می‌شود. کره ۲۵۰ گرمی در ترکیه ۱۴ لیر است و به پول ما می‌شود ۳۵ هزار تومان. برای خرید بسته‌های ۲۰۰ گرمی ماست در ترکیه باید ۴.۵ لیر معادل ۱۱ هزار و ۲۰۰ تومان پول بدهید.

قیمت‌ خوراکی ترکیه

از لبنیات که بگذریم و سراغ بقیه محصولات خوراکی برویم، می‌بینیم قیمت هر کنسرو ۱۶۰ گرمی تن ماهی در ترکیه حدود هفت لیر است که به پول ما می‌شود ۱۷ هزار تومان. از قرار معلوم در این یک مورد زیاد تفاوتی با یکدیگر نداریم. همچنین کنسرو‌های ۸۰۰ گرمی رب گوجه فرنگی در ترکیه با قیمت ۱۵ لیر فروخته می‌شود که به پول ما معادل ۳۸ هزار تومان است. قیمت ماکارونی در ترکیه بسته به ظاهر ماکارونی خیلی فرق دارد. همچنین شرکت‌ها مختلف قیمت‌های بسیار متفاوتی برای ماکارونی گذاشته‌اند. در این سوپرمارکت بسته‌های ۵۰۰ گرمی ماکارونی از سه لیر می‌بینیم، تا ۱۰ لیر که می‌شود هفت هزار و ۵۰۰ تا ۲۵ هزار تومان.

شکر به صورت باز و بسته‌بندی نشده در ترکیه کیلویی بین ۹ تا ۱۲ لیر فروخته می‌شود که به پول می‌شود ۲۲۵۰۰ تومان تا ۳۰ هزار تومان. برای خرید روغن مایع آفتابگردان در بسته‌های پنج لیتری در ترکیه باید ۴۴ لیر پول بدهید که به پول ما می‌شود ۱۱۰ هزار تومان. با یک نسبت و تناسبت ساده می‌توان فهمید که بطری‌های ۹۰۰ گرمی روغن مایع در ترکیه حدود هشت لیر معادل ۲۰ هزار تومان قیمت دارند.

برنج در ترکیه طرفدار زیادی ندارد و بین کالا‌های مهم نیست. باید سراغ آن را در بین حبوبات مثل عدس و لوبیا گرفت. برنج‌هایی که ظاهرشان داد می‌زند از نظر کیفیت به شکل چشمگیری از برنج‌های ایرانی عقب افتاد‌ه‌اند و با این وجود قیمت هر کیلوگرم آن‌ها ۱۰ لیر معادل ۲۵ هزار تومان است. مطمئنا اگر بخواهید چنین برنجی را در ایران بفروشید، بیشتر از ۱۰ هزار تومان به شما پول نمی‌دهند. در نهایت می‌توان نتیجه گرفت که قیمت‌ خوراکی ترکیه در اقلام زیادی بیشتر از ایران است و این می‌تواند برای مصرف‌کنندگان ایرانی جالب باشد!

 


بیشتر بخوانید: نرخ تورم در ژاپن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

دسته ها: اقتصادی
برچسب ها: , , ,
مطالب مرتبط
ارزهای دیجیتال و واتساپ
امکان ارسال ارزهای دیجیتال در واتساپ فراهم شد
یارانه نقدی
یارانه نقدی دولت گناه کبیره است !
فهرست