قوانین سفرهای گروهی را رعایت کنید تا از سفر لذت بیشتری ببرید - مجله اینترنتی واگن هفت
سفرهای گروهی

قوانین سفرهای گروهی را رعایت کنید تا از سفر لذت بیشتری ببرید

بعضی‎ها اعتقاد دارند که مقصد و راه مهم است اما خیلی از افراد می‌گویند همراه در سفر مهم است. سفرهای گروهی همیشه سرشار از خنده و خاطرات به یاد موندنی خواهد بود و البته امنیت بسیار بالاتری نسبت به سفرهای تکی یا دو نفره دارد.

این موضوع رو هم باید در نظر بگیریم که وقتی با گروهی همسفر می‌شویم باید به قواعد و بقیه اعضای گروه احترام بزاریم و گاهی لازم است برای هدف مشترک افراد از خودگذشتگی هایی انجام دهند.

در سفرهای گروهی تا حد امکان با کمترین وسیله بروید

در بیشتر سفرهای گروهی محدودیت های مکان و فضا وجود دارد که باید با آنها کنار آمد. به طور مثال بسته به اینکه چند نفر با شما در اتوبوس سوار می شوند، ممکن است همه شما نتوانید چمدان های بزرگ ببرید یا اگر هم شرایطش فراهم باشد، هر بار گذاشتن و برداشتنش حسابی دردسر ساز است.

در هر ایستگاهی که یک شب توقف داشته باشید، باید وسایلتان را تخلیه و مجددا داخل ماشین ببرید. حتی اگر سفر شما شامل اقامت در یک مکان ثابت (مانند هتل یا اجاره خانه) در تمام طول سفر باشد، هم ممکن است بخواهید با وسایل حمل و نقل مشترک بروید و جایی برای چمدان نباشد. پیشنهاد ما به شما این است که حتما قبلا از نهایی کردن وسایل لازم و بستن چمدان با همراهان سفر و یا شرکت مربوطه تماس بگیرید و محدودیت های بار را مشخص کنید.

  • حساس بودن و مراقبت از وسایل دیگر همسفرها، احساس یک رنگی با بقیه، کنجکاوی نکردن در مسایل شخصی بقیه، کمک کردن به بقیه دوستان و همسفران، رعایت قوانین و فرهنگ کشور یا شهر مقصد، دوری کردن از تک روی و به خطر انداختن سلامت بقیه، احترام به سایرین و خوش اخلاقی در طول سفر نمونه هایی هستند که باید مسافران سفرهای گروهی رعایت کنن تا در موفقیت سفر نقش سازنده ای داشته باشند.
  • وقتی با گروهی سفر می‌کنیم قطعا هزینه ها کمتر خواهد اما باید این نکته را بدانیم که بهتر است از ابتدای سفر لیستی از خریدها و پرداخت ها تهیه کنیم تا در پایان سفر هر فرد سهم خودش رو به صورت مشخص بداند تا پرداخت کند.
  • اگر بیماری خاصی دارید به بقیه اعضا اعلام کنید و نوع داروها و جایی که آنها را قرار می‌دهید را با بقیه مطرح کنید تا اگر شرایط اضطراری پیش آمد همراهان بدانند چکار باید انجام بدهند. بهداشت شخصی و گروهی محیط کمپ یا اقامتگاه هم بسیار مهم است که همه موظف به رعایت هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

دسته ها: گردشگری
برچسب ها: , ,
مطالب مرتبط
قیمت تور استانبول
قیمت تور استانبول چطور محاسبه می شود؟
شگفت انگیزترین زیپ لاین
شگفت انگیزترین زیپ لاین های دنیا
فهرست