قبل از خرید مسکن به دنبال پاسخ چه سوال‌هایی باشیم؟ - مجله اینترنتی واگن هفت
خرید مسکن

قبل از خرید مسکن به دنبال پاسخ چه سوال‌هایی باشیم؟

۶۰ پرسش قبل از خرید مسکن می‌تواند تعیین‌کننده کم و کیف معیار‌های اصلی برای انتخاب واحد مسکونی در بازار فعلی باشد. متقاضیان خرید برای رسیدن به پاسخ این پرسش‌ها لازم است از طریق ساکنان ساختمان مدنظر، اهالی محله و همچنین شهرداری‌های مناطق اطلاعات مربوطه را دریافت کنند. در شکل سنتی جست‌وجوی ملکی، متقاضیان بلافاصله بر «قیمت پیشنهادی» فروشنده تمرکز می‌کنند؛ اما پاسخ این پرسش‌ها می‌تواند سطح بالای قیمت فروش یک آپارتمان را توضیح دهد و برعکس می‌تواند راز قیمت پایین‌تر از عرف منطقه را آشکار سازد. یک نمونه از این پرسش‌ها به «درجه بندی نوسازها» مربوط است.

کف‌سازی، ارتفاع مفید ساختمان در واحد‌ها و سهم واحد از کل عرصه ساختمان می‌تواند در سنجش ارزش بازاری ساختمان مفید باشد. در عین حال یکی از نکاتی که هنگام انتخاب و خرید یک ساختمان باید موردتوجه خریدار قرار گیرد سنجش میزان کیفیت ساختمان متناسب با سال ساخت و نوع مصالح به کار رفته است. بررسی‌ها نشان می‌دهد کیفیت یک ساختمان محدود به آنکه یک ساختمان نوساز یا قدیمی‌ساز باشد نیست.

در گروه نخست، ۲۰ پرسش اصلی طراحی شده که اگرچه ممکن است بدیهی و شناخته شده باشند، اما بخش زیادی از متقاضیان به دنبال یافتن پاسخ آن‌ها نیستند. گروه دوم نیز شامل ۴۰ پرسش در حوزه ویژگی‌های کیفی آپارتمان موردنظر می‌شود که تاکنون دغدغه اصلی خریداران نبوده است. پاسخ دقیق به این پرسش‌ها علاوه بر آنکه کیفیت انتخاب را برای خریدار افزایش می‌دهد، سبب آسان‌تر شدن فرآیند انتخاب فایل مسکونی و کاهش احتمال پشیمانی متقاضی پس از خرید مسکن انتخاب شده می‌شود.

خرید مسکن

منبع


بیشتر بخوانید: مسکن کالای سرمایه ای نيست!

1 دیدگاه. نوشتن نظر جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

دسته ها: اقتصادی, مقالات اقتصادی
برچسب ها: , ,
مطالب مرتبط
مالیات خرید سکه خریداران سکه
آنچه باید خریداران سکه درباره مالیات خرید سکه بدانند
قیمت ۲۰۶
قیمت ۲۰۶ به زودی به حدود ۵۸ میلیون باز می‌گردد؟
فهرست