عکس ویزای شینگن و کانادا ۲۰۱۹ چه ویژگی هایی را داشته باشد؟ - مجله اینترنتی واگن هفت
عکس ویزای شینگن

عکس ویزای شینگن و کانادا ۲۰۱۹ چه ویژگی هایی را داشته باشد؟

عکس ویزای شینگن یا عکس بیومتریک یکی از مواردی است که هر متقاضی باید در روز انگشت‌نگاری و تحویل مدارک در سفارت مدنظر به همراه داشته باشد. این عکس که به Biometric Passport Photo نیز مشهور است، ویژگی‌های خاصی از نظر ظاهری و فنی دارد که در این نوشتار به‌طور کامل در مورد آن‌ها صحبت می‌کنیم.

اگر به یکی از سفارت‌های اروپایی و یا دفاتر انگشت‌نگاری ویزای شینگن مراجعه کرده باشید حتماً متوجه قسمتی که مربوط به خدمات فوری عکس بیومتریک است شده‌اید. بسیاری از مسافران به دلیل عدم اطلاع کامل از ویژگی‌های عکس ویزای شینگن یا همان عکس بیومتریک در روز مصاحبه متوجه می‌شوند که باید عکسی متفاوت با آنچه در اختیاردارند، ارائه دهند. در این شرایط دو راه بیشتر وجود ندارد، یا باید قید وقت مصاحبه را بزنند و پس از تهیه عکس بیومتریک مجدداً برای وقت سفارت اقدام کنند که طبعاً زمان بسیاری را از دست خواهند داد و یا مجبور می‌شوند با پرداخت هزینه‌ای حدود ۱۵۰ هزارتومانی در همان بخش انگشت‌نگاری عکس بیومتریک استاندارد تهیه کنند.

اما عکس ویزای شینگن چه ویژگی‌هایی دارد؟ اندازه استاندارد برای این عکس چقدر است؟ نور، وضوح و دیگر مشخصات فنی عکس بیومتریک از چه قرار است و به‌طور کل یک عکس استاندارد بیومتریک برای ویزای شینگن یا کانادا چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد.

عکس ویزای شینگن

استانداردهای عکس ویزای شینگن

سفارت‌های اروپایی طی چند سال اخیر سخت‌گیری‌های بسیاری را برای صدور ویزای شینگن در قبال متقاضیان اتباع خارجی (به‌ویژه ایرانیان) اعمال می‌کنند و کوچک‌ترین نقص، تناقض و یا ابهام در مدارک ارائه‌شده و یا توضیحات مسافر در روز مصاحبه می‌تواند به‌راحتی موجب ریجکت ویزای شینگن شود.

به‌طور خلاصه می‌توان از موارد زیر اصلی‌ترین ویژگی‌های عکس ویزای شینگن نام برد:

 • دو عکس جدید که مربوط به ۶ ماه اخیر باشد
 • سایز عکس ۳٫۵*۴٫۵
 • رنگی و نه سیاه‌وسفید
 • سر باید ۷۰ تا ۸۰ درصد سایز عکس را به خود اختصاص دهد
 • پس‌زمینه با رنگ روشن ملایم و بدون طرح و الگو. خاکستری روشن توصیه می‎شود
 • فرد باید مستقیم به دوربین نگاه کند
 • حالت صورت کامل خنثی. بدون لبخند و با دهان بسته
 • نباید از پوشش همرنگ با بک‌گراند عکس استفاده شود

فرمت و سایز عکس ویزای شینگن

سایز عکس بیومتریک ۴۵ میلی‌متر * ۳۵ میلی‌متر است. ۳٫۵ سانتی‌متر عرض و ۴٫۵ سانتی‌متر طول. تصویر صورت فرد در عکس بیومتریک باید کاملاً در وسط عکس بوده و ۷۰ الی ۸۰ درصد عکس را به خود اختصاص دهد. تمامی اجزا صورت از چانه تا سر باید در عکس واضع باشند و طول تصویر صورت در این عکس باید ۳۲ الی ۳۶ سانتی‌متر باشد. سر متقاضی و مدل موی متقاضی نیز باید در عکس ویزای شینگن کاملاً مشخص باشد.

عکس ویزای شینگن

فوکوس و کنتراست صورت در عکس ویزای شینگن

عکس ویزای شینگن باید کاملاً روی صورت سوژه فوکوس شده باشد و از کنتراست بالایی برخوردار باشد. عکس‌هایی که بیش‌ازحد روشن بوده، از کنتراست پایینی برخوردار باشند و یا تار باشند موردقبول سفارت نیستند.

عکس ویزای شینگن

نور و سایه در عکس ویزای شینگن

نور در عکس بیومتریک باید به‌طور مساوی و یکسان به کل صورت تابیده شود و از هرگونه سایه و یا بازتاب نور در صورت پرهیز شود. نور باید به‌گونه‌ای باشد که چشم قرمز در عکس ایجاد نشود.

عکس ویزای شینگن

پس‌زمینه یا بک‌گراند در عکس ویزای شینگن

بک‌گراند استاندارد در عکس بیومتریک، پس‌زمینه‌ای تک‌رنگ، بدون سایه و طرح و رنگ‌های جیغ است. پیشنهاد وب سایت ویزای شینگن برای بک‌گراند عکس بیومتریک، خاکستری روشن است تا با  صورت و موی فرد، کنتراست دقیقی ایجاد کند.

عکس ویزای شینگن

کیفیت عکس ویزای شینگن

عکس بیومتریک باید روی کاغذهای مخصوص با کیفیت بالا و رزولوشن بالاتر از ۶۰۰ dpi چاپ شود. صورت فرد باید طبیعی و کل عکس حالت خنثی داشته باشد. عکس نباید لایه داشته باشد.

عکس ویزای شینگن

حالت صورت و موقعیت سر در عکس ویزای شینگن

صورت باید کاملاً صاف باشد و از گردش سر به اطراف و یا زاویه دادن به صورت خودداری کنید. تنها فرمت پذیرفته‌شده برای عکس ویزای شینگن حالت طبیعی صورت با چشمانی کاملاً متمرکز بر دوربین و دهان بسته است.

عکس ویزای شینگن

حالت چشم‌ها و زاویه دید عکس ویزای شینگن

در عکس بیومتریک زاویه دید باید کاملاً منطبق با دوربین و مستقیم باشد. چشمانتان را بیش‌ازحد باز نکنید و یا آن‌ها را نبندید. موی سر نباید روی چشم بیاید. تمام اجزا صورت باید کاملاً در عکس مشخص باشد. حالت طبیعی صورت و چشم بهترین وضعیت ممکن برای عکس ویزای شینگن است.

عکس ویزای شینگن

عینک و لنز در عکس ویزای شینگن

وقتی با عینک برای عکس بیومتریک اقدام می‌کنید توجه داشته باشید عینک شما نباید نور فلش یا محیط را منعکس کند. از عینک آفتابی و یا اپتیک‌های تیره استفاده نکنید. فریم عینک شما نباید صورتتان را بپوشاند. از لنز رنگی هم نمی‌توانید در عکس ویزای شینگن استفاده کنید.

عکس ویزای شینگن

کلاه یا روسری در عکس ویزای شینگن

در عکس بیومتریک نمی‌توانید از کلاه و یا دستمال سر استفاده کنید. سر و مدل مو باید کاملاً مشخص باشد. تنها می‌توان از پوشش مذهبی (روسری) در عکس ویزای شینگن استفاده کرد به شرطی که تمامی اجزا صورت از چانه تا پیشانی به‌طور کامل مشخص باشد.

عکس ویزای شینگن

عکس ویزای شینگن برای کودکان و نوزادان

تمام قواعد عکس بیومتریک برای بزرگ‌سالان برای کودکان بالای ۶ سال رعایت می‌شود ا این تفاوت که کودکان زیر ۶ سال نیازی نیست لزوماً به دوربین نگاه کنند و عکس بیومتریک با چشمان بسته نوزادان کمتر از یک سال نیز قابل‌قبول است. می‌توان کودک را با دست ثابت نگه داشت اما دست نباید در تصویر مشخص باشد. همچنین وجود هرگونه اسباب‌بازی در عکس نیز موردقبول نیست.

عکس ویزای شینگن

برای کسب اطلاعات بیشتر و دیدن نمونه عکس‌های بیومتریک، می‌توانید روی این لینک کلیک کنید.

استانداردهای عکس بیومتریک ویزای شینگن برای ویزای کانادا

به‌جز سایز عکس، تقریباً تمامی موارد اشاره‌شده برای عکس ویزای شینگن برای درخواست ویزای کانادا نیز صدق می‌کند. سایز عکس بیومتریک ویزای کانادا ۷۰*۵۰ میلی‌متر است. و پشت عکس هم باید پشت‌نویسی شود.

نکاتی که باید در زمان تهیه عکس بیومتریک ویزای کانادا به آن‌ها توجه کنید:

 • عکس نباید روتوش و یا فتوشاپ شده باشد.
 • اندازه سر در عکس باید ۳۱ الی ۳۶ میلی‌متر باشد.
 • زمینه عکس باید سفید باشد تا با صورت فرد کنتراست کامل ایجاد کند.
 • عکس باحجاب برای خانم‌ها پذیرفته می‌شود به شرطی که گردی صورت مشخص باشد.
 • موی فرد به‌هیچ‌وجه نباید روی صورت باشد و زخم‌ها دائمی و یا خال‌ها را بپوشاند.
 • نام و نام خانوادگی به لاتین، تاریخ تولد و تاریخ عکس به میلادی و نام آتلیه در پشت عکس نوشته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

دسته ها: گردشگری
برچسب ها: , , ,
مطالب مرتبط
شگفت انگیزترین زیپ لاین
شگفت انگیزترین زیپ لاین های دنیا
رکورد طولانی ترین پرواز
رکورد طولانی ترین پرواز جهان افزایش یافت
فهرست