ضرر خرید خودرو تا 100 میلیون !! - بازار خودرو - مجله اینترنتی واگن هفت
ضرر خرید خودرو

ضرر خرید خودرو تا 100 میلیون !!

خرید خودرو از ملزومات اولیه زندگی است. فرقی نمی‌کند که شما درآمد چند صد میلیونی داشته باشید و یا یک‌میلیونی، در هر صورت به یک وسیله‌ی نقلیه برای گذران زندگی نیاز دارید. بدیهی است که با پرداخت پول بیشتر، و خرید خودروهای باکیفیت‌تر و یا صفرکیلومتر می‌توان چندین سال با آسودگی خاطر از خودرو استفاده کرد. اما با گرانی‌های موجود باید مراقب بود تا ضرر خرید خودرو گریبانمان را نگیرد چراکه امکان خرید خودروی صفرکیلومتر برای بسیاری از افراد امکان‌پذیر نیست و باید به خرید خودرو دست‌دوم رضایت داد.

به گزارش تابناک، خرید خودرو به صورت کارکرده یا دست دوم نیز بسیار پرخطر به نظر می‌رسد. آگاهی نداشتن از نحوه استفاده مالک قبلی خودرو، تعداد تصادفات، قیمت‌گذاری دقیق خودرو با توجه میزان آسیب‌های فنی و بدنه و درنهایت ترس از پرداخت هزینه و زمان گزاف برای تعمیر خودرو از مواردی است که بر استرس خرید خودرو دست‌دوم و ضرر خرید خودرو می‌افزاید.

البته تلخی اشتباهات خرید خودرو، به خسارت مالی بسنده نمی‌شود. در خیلی از مواقع این زمان است که به‌وفور هدر می‌رود. کافیست سری به دادگاه‌ بزنید و از عمق کلاهبرداری‌های معاملات خودرو باخبر شوید. روش‌های کلاهبرداری که روز به روز جدیدتر می‌شوند و خریدارانی که بدون آگاهی در دام کلاهبرداران می‌افتند و در نهایت ماه‌ها زمان صرف می‌کنند تا بلکه به حق خود در دادگاه برسند. در ادامه به یکی از این موارد کلاهبرداری در خرید خودرو اشاره می‌کنیم که خریدار را با ضرر 100 میلیون تومانی روبرو کرده است.

تجربه تلخ ضرر خرید خودرو تا 100 میلیون

بنده بودجه‌ای نزدیک به 300 میلیون داشتم و می‌خواستم مزدا 3 نیوفیس مدل 96 خریداری کنم. به سایت‌های آگهی خودرو سر زدم و با مالک یک مزدا 3 قراری را برای بازدید خودرو تنظیم کردم. قیمت این خودرو 290 میلیون بود که رقمی معقولانه به‌نظر می‌رسید.

به‌گفته مالک این خودرو فقط یک درب رنگ شده داشت. در حال بررسی خودرو بودم که یک فرد شیک‌پوش با تویوتا لندکروز در محل قرار ما حاضر شد و گفت که آگهی را در سایت دیده و برای بازدید هماهنگ کرده است. این فرد به مالک خودرو گفت که مزدا 3 را برای فرزند خود می‌خواهم اما ماشین بدون کارشناسی نمی‌خرم. مالک هم مشکلی با حضور کارشناس نداشت. خریدار دوم به یک شرکت معتبر کارشناسی خودرو زنگ زد و درخواست کارشناسی در محل داد. کارشناس پس از نیم ساعت در محل حاضر شد و دقیقا تنها ایرادی که از خودرو گرفت، همان یک درب رنگ‌شده بود.

تا اینجای کار من ناظر قضیه بودم اما یک لحظه با خودم فکر کردم که هم هزینه کارشناسی را ندادم و هم با خودرویی سالم روبه‌رو هستم. در نتیجه به فرد مالک گفتم که بنده قبل از آن فرد شیک‌پوش در محل حاضر شدم پس این خودرو حق من است. خریدار دوم کمی سر این قضیه چانه زد اما مالک هم حق را به من داد و خودرو به من رسید!

با خرید وکالتی خودرو، اشتباهاتم را کامل کردم!

مالک مزدا 3 گفت که به دلیل پرمشغله بودن و داشتن سفر کاری نمی‌تواند در مرکز تعویض پلاک و … حاضر شود. از طرفی دیگر هم به بنده یک تخفیف خوب داد تا به خرید وکالتی راضی شوم و برای عقد قولنامه به محضر نرویم. خودرو را خریدم و فردای آن روز با وکالتنامه به مرکز تعویض پلاک مراجعه کرده و بدون دردسر تعویض پلاک را انجام دادم.

با توجه به این که همواره محتاط‌ هستم، بلافاصله پس از تعویض پلاک برای تعویض روغن و فیلتر به مکانیک مراجعه کردم. پس از هم کلام شدن با مکانیک و تعریف تجربه خرید مزدا3، مکانیک در کمال ناباوری به من گفت که خودرو چندین قطعه تعویض شده دارد و مشکل موتوری هم دارد.

دنیا جلوی چشمانم تیره و تار شد؛ روز معامله را به خاطر آوردم و اولین کاری که کردم به شرکتی که خریدار دوم از آنها کارشناسی گرفته بود، مراجعه کردم. اما متوجه شدم که در روز معامله هیچ کارشناسی از طرف شرکت برای کارشناسی خودروی مزدا3 اعزام نشده است. نماینده شرکت گفت این یکی از شگردهای قدیمی کلاهبرداران است که در آن فروشنده، خریدار دوم و کارشناس همگی همدست هستند و متاسفانه از نام و اعتبار شرکت‌های معتبر کارشناسی هم سواستفاده می‌کنند.

این بار کارشناس شرکت، خودروی من را با دقت بررسی کرد و قیمت خودرو را 190 میلیون تومان برآورد کرد یعنی بنده 100 میلیون تومان از خرید این مزدا 3 ضرر کرده بودم. من یک مزدا 3 با یک لکه رنگ را نخریده‌بودم بلکه من خودرویی چپ شده با ایرادات متعدد فنی را خریده بودم. برای شکایت به کلانتری مراجعه کردم اما تازه به عمق فاجعه پی بردم چون خودرو را به صورت وکالتی و بدون قولنامه خریده بودم و این موضوع کار مرا در دادگاه برای احقاق حق سخت‌تر می‌کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

دسته ها: خودرو, اخبار خودرو
برچسب ها: , ,
مطالب مرتبط
رنگ خودرو
رنگ خودرو در وقوع تصادف رانندگی چه تاثیری دارد؟
بدترین شهرهای جهان
بدترین شهرهای جهان برای رانندگی را بشناسید
فهرست