سایپا قربانی وضعیت ناپایدار اقتصادی و بدعهدی خودروسازان خارجی - مجله اینترنتی واگن هفت
خودروسازان خارجی سایپا

سایپا قربانی وضعیت ناپایدار اقتصادی و بدعهدی خودروسازان خارجی

بنا بر گزارش پایگاه خبری خبرخودرو، در حالی طی روزهای گذشته ویدئویی از برخی مشتریان سایپا در فضای مجازی منتشر شده است که در اعتراض به عدم واگذاری محصولات ثبت‌نامی‌شان تجمع کرده و شعارهایی علیه مدیرعامل جدید سایپا سر داده‌اند که این خودروساز وارث موقعات پیش آمده تحریم و بدعهدی خودروسازان خارجی بوده است.

این روزها اعتراض به وضعیت ناپایدار اقتصادی، عدم ثبات قیمت‌ها در بازار خودرو، تعهدات معوقه، بالا و پایین شدن‌های نرخ دلار و‌ همسو با آن نگرش مردم به معیشت شان موجب شده نسبت به هر موضوعی واکنش نشان دهند و خواهان تغییر در ساختار شرکت‌ها و سازمان‌ها باشند. هرچند تاکید مردم بر تغییر حق طبیعی آنها به حساب می آید اما این موضع زمانی به جا است که در دوره اداره یک مدیر شرکت یا سازمان ناکارآمدی‌های صورت گرفته باشد در غیر این صورت طرح این موضوع محلی از اعراب ندارد.

هرچند مشتریان معترض به عملکرد گروه سایپا نسبت به عدم تحویل خودروهایشان در مقابل شرکت خودروسازی سایپا تجمع کردند اما انتقاد آنها به فعالیت مدیری که تنها ۲ ماه است بر صندلی این شرکت تکیه زده چندان منطقی نیست.

چرا که وضعیت پیش‌آمده ناشی از تحریم و خداحافظی خودروسازان خارجی جزو‌ مسایل خارجی تحمیلی بر شرکت‌های خودروساز بوده که هیچ مدیری تمایل به آن نداشته است. از سوی دیگر این مسایل نیز در دوره مدیران قبلی روی داده و محمدرضا سروش به همین منظور منصوب شده تا بتواند شرایط این شرکت را سروسامان دهد.

 


بیشتر بخوانید: دولت از صنعت خودروسازی خارج می‌شود؟


 

از سوی دیگر، این روزها شرکت‌های خودروساز به دلیل تحریم با مشکلات متعددی در تولید مواجه شده‌اند، مشکلاتی که تاثیر جدی بر ساختار عرضه و درآمدی آنها نیز داشته است. براین اساس انتظار حل مشکلات از سوی مدیری که تنها ۲ ماه است بر صندلی این شرکت تکیه زده است، عجیب به نظر می‌رسد.

این موضوع در حالی است که بعد از روی کار آمدن محمدرضا سروش به عنوان مدیرعامل سایپا، این شرکت برنامه کاهش هزینه ها را کلید زده و براین اساس نسبت به جذب نیروی انسانی غیرضروری جلوگیری شده است. همچنین سروش با تلاش در جهت تامین قطعات داخلی و خارجی برنامه افرایش تولید را رقم زده است. تلاش درجهت دور زدن تحریم ها، افزایش انگیزه پرسنل و بالطبع بهره وری نیروی انسانی، افزایش اعتماد کارکنان به جهت سلامت اخلاقی و عملکردی تیم مدیریتی از جمله فعالیت های این مدیر است که در همین مدت کوتاه اتفاق افتاده است.

1 دیدگاه. نوشتن نظر جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

دسته ها: اخبار خودرو
برچسب ها: , , ,
مطالب مرتبط
جدیدترین خودرو رولز رویس
جدیدترین خودرو رولز رویس به دنیا معرفی شد
اتوبوس برقی هیوندای
رونمایی از اتوبوس برقی هیوندای گامی جدید در حمل و نقل عمومی
فهرست