رکورد طولانی ترین پرواز جهان افزایش یافت - مجله اینترنتی واگن هفت
رکورد طولانی ترین پرواز

رکورد طولانی ترین پرواز جهان افزایش یافت

پرواز شماره 7879 هواپیمایی کانتاس استرالیا بعد از 19 ساعت و 16 دقیقه پرواز با شکستن رکورد طولانی ترین پرواز بدون توقف و طی 16200 کیلومتر در سیدنی استرالیا بر زمین نشست و رکورد جدیدی برای پروازهای بدون توقف در جهان ثبت کرد.

در این پرواز فقط 49 نفر مسافر و خدمه حضور داشتند، زیرا هدف از انجام پرواز، ارزیابی اثرات پروازهای طولانی بالای 12 ساعت بر خستگی خدمه و تأخیر پرواز بوده است. طولانی ترین پرواز جهان فاصله بین شهر نیویورک آمریکا تا سیدنی استرالیا را پیموده است.

جمع‌آوری داده‌هایی دربارۀ تاثیر سفرهای طولانی مدت بر سلامت و امنیت سرنشینان همچنین بررسی واکنش‌های بدن انسان به این سفرها از طریق ارزیابی پارامترهایی مانند تغییرات در خواب، مصرف مواد غذایی و میزان تحرک سرنشینان و چگونگی به حداقل رساندن پرواززدگی (جت لگ) در مسافران بود. آنها به کمک تجهیزات پزشکی نیز الگوهای مغزی خلبانان را در طول این سفر تحت نظر داشتند. با توجه به افزایش تقاضای جهانی برای انجام سفرهای هوایی و به موازات آن پیشرفت‌های قابل توجه در صنعت هواپیماسازی و کیفیت هواپیماها، شرکت‌های حمل و نقل هوایی بیش از گذشته به پروازهای طولانی مدت گرایش پیدا کرده‌اند.

بر این اساس انجمن بین‌المللی حمل و نقل هوایی (IATA) پیش‌بینی می‌کند که تعداد مسافران جهانی این صنعت از ۴.۶ میلیارد نفر در سال جاری میلادی به ۸.۲ میلیارد نفر در سال ۲۰۳۷ افزایش یابد. شرکت هواپیمایی کانتاس استرالیا قصد دارد پرواز بدون توقف دیگری را نیز این بار از لندن به سیدنی آزمایش کند و انتظار می‌رود تا پایان سال جاری میلادی دربارۀ آغاز پروازهای تجاری در این مسیرها تصمیم بگیرد. در صورت تصمیم شرکت به انجام چنین پروازهایی، بهره‌برداری از هواپیماهای کانتاس در این ماموریت‌ها از سال ۲۰۲۲ یا ۲۰۲۳ میلادی رسما آغاز خواهد شد.

شرکت هواپیمایی کانتاس که مجری طولانی ترین پرواز جهان بوده است، هدف خود را از گسترش چنین پروازهایی، انجام پروازهای تجاری و بدون توقف از شهرهای استرالیا مانند سیدنی و ملبورن به مقصد نیویورک و لندن اعلام کرده است. در آینده نیز قرار است دو پرواز آزمایشی دیگر یکی از شهر لندن به مقصد سیدنی در ماه نوامبر و دیگری از نیویورک به سیدنی در ماه دسامبر انجام شود.

پیش از این هم رکورد طولانی ترین پرواز متعلق به همین شرکت بوده است که از لندن به سواحل غربی استرالیا با 17 ساعت زمان انجام شد.

طی این پرواز شرکت هواپیمایی کانتاس، بر میزان ملاتونین و هوشیاری خلبان نظارت کامل داشته است. همچنین کلاس‌های تمرینی ویژه‌ای برای حفظ گردش خون مسافران طی این پرواز تاریخی تشکیل ‌شده است. برای اطمینان از عبور راحت هواپیما طی این مسافت، تدابیری مانند پرواز با حداکثر سوخت، محدودیت بار چمدان و… انجام‌ شده است.

شما تحمل این زمان طولانی پرواز رو دارید؟

1 دیدگاه. نوشتن نظر جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

دسته ها: گردشگری
برچسب ها: , ,
مطالب مرتبط
عکس ویزای شینگن
عکس ویزای شینگن و کانادا ۲۰۱۹ چه ویژگی هایی را داشته باشد؟
آسانترین نوع اقامت حوزه شینگن
آسانترین نوع اقامت حوزه شینگن را چگونه دریافت کنیم؟
فهرست