رئیس کل بانک مرکزی با دو اقتصاددان مشهور معاصر گفت‌وگو کرد! - مجله اینترنتی واگن هفت
رئیس کل بانک مرکزی

رئیس کل بانک مرکزی با دو اقتصاددان مشهور معاصر گفت‌وگو کرد!

به نقل از خبرگزاری مهر، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در روز دوشنبه ١٣ خرداد که برای دیدار و مذاکره با مقامات کره جنوبی در سئول به سر می‌برد، در یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: امروز 13 خردادماه ۹۸، همزمان با مذاکره با مقامات پولی و بانکی کره جنوبی در سئول، به دعوت رئیس بانک مرکزی کره در کنفرانس اقتصادی مهمی شرکت کردم. نکته مهمتر ، ملاقات و مذاکره با دوتن از اقتصاددانان شهیر معاصر بود که برای اقتصاددانان کشورمان شناخته شده هستند؛ پرفسور توماس سارجنت و پرفسور چارلز انگل.

وی افزود: افراد کمی به اندازه توماس سارجنت به پیشرفت علم اقتصاد به ویژه در زمینه کاربرد اقتصاد در عرصه سیاست گذاری تلاش کرده اند. سارجنت برنده جایزه نوبل اقتصاد 2011 است.

رئیس شورای پول و اعتبار خاطرنشان کرد: به نظر مهمترین کار سارجنت کار بر روی تئوری انتظارات عقلایی و حل مساله بهینه سازی سازگار در طول زمان است. سارجنت به همراه دیگران به درستی نشان داد که هزینه رفاهی پیروی از سیاست گذاری قاعده مند بسیار کمتر از هزینه دنباله روی از سیاست گذاری مصلحت آمیز است.

همتی ادامه داد: مخصوصاً او نشان داد که بانک مرکزی اگر بر اساس قاعده مندی سیاست گذاری کند در طول دوره میان مدت بسیار بهتر می‌تواند بر ثبات و آرامش اقتصادی تأثیر داشته باشد. امروز کارهای سارجنت در تمام زوایای علم اقتصاد کلان ریشه دوانده و کار برد دارد.

رئیس کل بانک مرکزی همچنین نوشت: چارلز انگل نیز اقتصاددانان شهیری است که کارهای بسیار مهمی در زمینه نرخ ارز و سیاست گذاری ارزی انجام داده است، انگل درک اقتصاددانان از تأثیرات نرخ ارز بر سیاست گذاری اقتصادی را افزایش داده است.


بیشتر بخوانید: چرا ارزش پول ملی ما کم شده است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

دسته ها: اقتصادی
برچسب ها: , ,
مطالب مرتبط
ریزش قیمت دلا‌ر
ریزش قیمت دلا‌ر تا کجا ادامه دارد؟
مالیات خرید سکه خریداران سکه
آنچه باید خریداران سکه درباره مالیات خرید سکه بدانند
فهرست