برای آسیب کمتر به کودک طلاق باید چه کرد؟ - مجله اینترنتی واگن هفت
کودک طلاق

برای آسیب کمتر به کودک طلاق باید چه کرد؟

برای آماده کردن کودک و کنار آمدن بهتر او با مسأله طلاق پدر و مادر، بهتر است پدر و مادر کودک را آماده کنند و حداقل او را با برخی مسائل آشنا کنند. در حقیقت کودک طلاق که با جدا شدن پدر و مادر روبه رو می‌شود اگر در محیط آرام و به دور از جنجال رشد کند آسیب کمتری می‌بیند. دعواها و کشمکش‌های همیشگی حال و آینده فرزندان را نابود می‌کند.

کودکان را با مسائل زیر آشنا کنید:

  • درباره اینکه چرا طلاق رخ داده است، به گونه ای که کودک متوجه موضوع شود، بدون اینکه اعتبار پدر یا مادر نزد کودک خدشه دار شود.
  • بعد از طلاق پدر و مادر، کودک باید انتظار چه مسائل و رخدادهایی را داشته باشد و چگونه با آنها مواجه شده و آنها را حل کند.
  • کودک اطمینان یابد که در رابطه خوب او با پدر و مادر خللی وارد نخواهد شد و او می‌تواند محبت، توجه و مراقبت آنها را داشته باشد.

با توضیح دادن این موارد و بحث مفید راجب آنها می‌توان آسیب پذیری کودک را راجب طلاق پدر و مادر کمتر کرد و در او آمادگی و توان موردنیاز را برای کنار آمدن با این حادثه به مقدار خوبی ایجاد کرد.

والدین جدا شده یا طلاق گرفته هرگز نباید فرزندشان را در بن‌بستی قرار دهند که یکی از طرفین را برگزیند یا او را نباید در معرض نظرات منفی درباره‌ی همسر دیگر بگذارند.

برگرفته شده از سخنان دکتر فرهنگ هلاکویی

1 دیدگاه. نوشتن نظر جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

دسته ها: مهارت‌های زندگی
برچسب ها: , ,
مطالب مرتبط
استرس
کنترل استرس و اضطراب با راهکارهای عملی
ساده زیستی
اثرات ساده زیستی بر خوشی و خوبی زندگی
فهرست