بازی تاج و تخت - یک سریال یا راهنمایی برای سفری جذاب! - مجله اینترنتی واگن هفت
بازی تاج و تخت

بازی تاج و تخت – یک سریال یا راهنمایی برای سفری جذاب!

بارانداز پادشاه (King’s Landing)، دورن (Dorne) و جزایر آهن (the Iron Isles) از آن دست لوکیشن‌های بازی تاج و تخت هستند که در مکان‌های واقعی فیلم‌برداری شده‌اند. تعداد زیادی از بخش‌های سرزمین خیالی وستروس که قلب جغرافیایی رمان فانتزی جرج آر. آر. مارتین را تشکیل می‌دهد، در کرواسی، اسپانیا و ایرلند شمالی به تصویر کشیده شده‌اند.

بازی تاج و تخت و یا به تلفظ صحیح انگلیسی Game of Thrones یکی از مشهورترین و محبوبترین سریالهای چندین سال اخیر است. همیشه طرفداران این سریال تلویزیونی پیگیر این سریال و تمام حواشی آن هستند. اما شاید برای شما جالب باشد تا بدانید صحنه‌های معروف این سریال زیبا کجا فیلمبرداری شده است تا شاید این مکان‌ها را از نزدیک ببینید.

سریال بازی تاج و تخت یک لوکشین اصلی دارد و چندین لوکیشن فرعی، یعنی اصلی ترین قسمتهای سریال در یک جا فیلمبرداری شده است و چند قسمت و چند صحنه آن در مکان های مختلف که همین امر بر زیبایی و جذابیت این سریال افزوده است.

لوکیشن اصلی سریال بازی تاج و تخت

منطقه لندمانانالوگر در ایسلند اصلی ترین لوکیشن سریال بازی تاج و تخت است. جایی شبیه رویاهای ترسناک. دسترسی به این مکان بر روی کره زمین کمی سخت است و فقط ماجراجوای حرفه ای به اینجا میروند. اما این بار گروهی از برترین هنرمندان و بازیگران به همراه تیم حرفه ای فیلمسازی به آنجا رفتند.

بازی تاج و تخت - لوکیشن

وینترفل (Ward castle)

یکی دیگر از لوکیشن های بازی تاج و تخت محوطه‌ای چهارصد هکتاری در اطراف Ward Castle در ایرلند شمالی است.

بازی تاج و تخت - لوکیشن

دارک هجز در ایرلند شمالی

یکی دیگر از لوکیشن های فیلم زیبای بازی و تاج و تخت واقع در ایرلند شمالی به معنای پرچین تاریک است که در قسمت بالی‌مانی واقع‌شده است. خیابانی ترسناک حتی در صبحها مملو از درختان راش.

بازی تاج و تخت - لوکیشن

اهرام غول پیکر میرین (Meereen) در کرواسی

اگر در سرزمین‌های وستروس از دورن به سمت شرق سفر کنیم، به شهر Essos می‌رسیم. جایی که قلعه‌ی Kliss در دنیای واقعی قرار دارد و اهرام افسانه‌ای Meereen را در سریال تشکیل می‌دهند. در سریال می‌بینیم مادر اژدهایان تصمیم گرفته است که اژدها‌های تازه بالغ شده‌ی خود را در دخمه‌ی مردگان زیر این اهرام نگهداری کند:

بازی تاج و تخت - لوکیشن

این دخمه در جای دیگری واقع شده و در واقع بخشی از کاخ دیوکلسین (Diocletian’s Palace) در شهر اسپلیت (Split) کشور کرواسی محسوب می‌شود که البته همان‌طور که در تصاویر مشخص است، هیچ اژدهایی در آنجا وجود ندارد و حتی در مرکزی و پله‌‌هایی که کاراکترهای مختلف برای رسیدن به دو اژدها از آنها پایین می‌رفتند نیز توسط تیم سازندگان سریال ساخته شده و در بنای واقعی، وجود خارجی ندارند!

همانطور که گفته شد تعداد زیادی از بخش‌های سرزمین‌هایی که برای فیلمبرداری این سریال استفاده شده است در کشورهای کرواسی، اسپانیا و ایرلند شمالی به تصویر کشیده شده‌اند.

 

بیشتر بخوانید: مقصدی جذاب برای گردشگران سرتاسر دنیا

3 دیدگاه. نوشتن نظر جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

دسته ها: گردشگری
برچسب ها: , , ,
مطالب مرتبط
استانبول
استانبول – مقصدی جذاب برای تمام گردشگران در سراسر دنیا
کشتی تفریحی
بزرگ ترین کشتی تفریحی دنیا – غولی شناور بر روی دریاها
فهرست