ایلان ماسک بنیانگذار تسلا اعلام کرد سالانه یک میلیون نفر را به فضا می فرستیم - مجله واگن هفت
ایلان ماسک

ایلان ماسک بنیانگذار تسلا اعلام کرد سالانه یک میلیون نفر را به فضا می فرستیم

شرکت اسپیس ایکس ایلان ماسک در حال کار بر روی ساخت فضاپیمایی جدید با نام Starship است که قرار است سال 2022 بر روی ماه فرود آید.

ایلان ماسک برای تحقق رویای خود قدم به قدم پیش رفت، در سال ۲۰۰۸ توانست اعتماد ناسا را جلب کند و قراردادی با آنها بست که بر اساس آن شرکت اسپیس ایکس وظیفه‌ی انتقال محموله به ایستگاه بین‌المللی فضایی را برعهده می‌گرفت.

سال ۲۰۱۲ ماسک با SpaceX تاریخ‌ساز شد. آن‌ها در این سال توانستند موشک «فالکن ۹» (Falcon 9) را همراه ۱۰۰۰ پاوند محموله به ایستگاه بین‌المللی فضایی بفرستند. SpaceX اولین شرکت خصوصی بود که توانست این کار را بکند.

سال ۲۰۱۳ هم این شرکت موفقیت دیگری کسب کرد و توانست به‌وسیله‌ی فالکن ۹، ماهواره‌ای را به مدار ماهواره‌های زمین‌ثابت ارسال کند. این همان مداری است که در آن ماهواره‌های تلویزیونی قرار می‌گیرند.

در سال ۲۰۱۵ هم فالکن ۹ ماهواره‌‌ای موسوم به DSCOVR را روی مدار قرار داد. وظیفه‌ی این ماهواره، سنجش تاثیر تشعشعات خورشید روی  شبکه‌‌های برق و ارتباطات روی زمین است.

اما آخرین خبر این بود که ایلان ماسک در حال کار بر روی ساخت فضاپیمایی جدید با نام Starship است که قرار است سال 2022 بر روی ماه فرود آید. این فضاپیما همچنین قرار است برای فرستادن انسان ها به مریخ استفاده شود. ماسک در توییتر اعلام کرده است این فضاپیما قادر است تا سال 2050 سالانه یک میلیون انسان را به فضا می فرستد.

ماسک از یک سو با «اسپیس‌ایکس» (SpaceX) رویای تسخیر فضا را در سر می‌پروراند و از سوی دیگر با «تسلا موتورز» (Tesla Motors) می‌خواهد انقلابی در صنعت خودروسازی راه بیندازد.

تسلا مطابق با ارقام سه‌ماهه چهارم خود، سال ۲۰۱۹ را با تحویل ۳۶۷۵۰۰ خودرو از مدل‌های۳،‌ s و x به پایان برد.

این رقم بیشتر از اهداف تعیین شده برای سال ۲۰۱۹این شرکت بود و از این رو تسلا رکورد خوبی را در سال گذشته از خود به جای گذاشت.

تسلا در کارخانه جدید شانگهای، در حال تولید مدل۳ وسایل نقلیه الکتریکی خود با سرعت ۲۸ساعت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

دسته ها: فناوری
برچسب ها: , , ,
مطالب مرتبط
اینترنت ماهواره ای
اینترنت ماهواره ای اپل در حال توسعه است
خرید بیت کوین
چگونه بیت کوین بخریم؟ آموزش خرید بیت کوین
فهرست