آموزش صبر به کودکان - مهارت فرزندپروری - مجله اینترنتی واگن هفت
آموزش صبر

آموزش صبر به کودکان

دانشگاه استنفورد چهل سال قبل شروع به آزمایشی بر روی کودکان کرد. آنها کودکان را به اتاقی بردند و به آنها کلوچه یی دادند و به آنها گفتند تصمیم با شماست، یا کلوچه رو الان بخورید یا اگر صبر کنید بعد از ١٥ دقیقه کلوچه دیگری به شما جایزه داده خواهد شد. این آزمایش نوعی آموزش صبر به آنها بود. کودکانی که صبر کردند در آینده در تحصیلات دانشگاهی و تمام مراحل دیگر زندگیشان به مقدار چشمگیری موفق تر بودند.

کودک در ١٤ ماه اول زندگی باید خواسته هایش بلافاصله انجام شود. تا دو سالگی تا جای ممکن زود انجام شود. بین دو تا پنج سالگی باید صبر را به کودک آموخت.

کودک هر وقت چیزی خواست باید بگوییم اول دستمو بشورم بعد بهت آب بدم. اول به بابا زنگ بزنم بعد بهت بستنی بدم. کودکانی که از دو سالگی صبر کردن را می آموزند یا یاد میگیرند لذت را برای پاداشی بیشتر به تعویق بیاندازند در آینده بسیار موفق‌تر خواهند بود.


بیشتر بخوانید: مهد کودک مناسب برای کودکان دارای چه ویژگی‌هاییست؟


 

آموزش صبر

توجه داشته باشد که برخوردهای «حالی به حالی» والدین با کودکان آسیب زننده‌ترین رفتار با کودک است!

در برخورد حالی به حالی والدین هر موقع حال خودشان خوب باشد، با کودک برخورد خوبی داشته و هر زمان حالشان بد است، کودک را تخریب می‌کنند!

تا زمانی که والدین با این شیوه “حالی به حالی” با کودک برخورد کنند، کودک در مورد تصمیم هایش گیج می‌شود و فکر می‌کند مشکل از اوست و این شیوه غلط تربیتی به نسل‌های بعدی نیز تعمیم می‌یابد همانطور که رفتارهای غلط امروز والدین نیز نشان‌دهنده همین تربیت نادرست نسل ‌های گذشته است.

برگرفته از دروس دکتر فرهنگ هولاکویی

1 دیدگاه. نوشتن نظر جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

دسته ها: مهارت‌های زندگی
برچسب ها: , , ,
مطالب مرتبط
اوتیسم
اوتیسم یا درخودماندگی – با آنها چگونه باشیم؟
پازل جورچین
پازل یکی از بهترین اسباب بازی‌ها برای کودکان
فهرست